Охорона навчальних закладів

Охорона навчальних закладів є відповідальним завданням, мета якої забезпечити безпечне перебування в приміщенні, проведення навчального процесу і роботу викладацького складу. Особливо важлива безпека під час проведення масових шкільних заходів.


Специфіка охорони навчальних закладів

Організація охорони шкіл і ВНЗ - одна з комплексних завдань, делегованих приватним охоронним компаніям. Оскільки система безпеки в навчальних закладах має свою специфіку і потребує професійного підходу, складається детальний план комплексної системи охорони, організація пропускного режиму і порядку в закладі і на прилеглій території.

Сьогодні мало традиційного посту охорони, особливо для шкіл, розташованих на неблагополучних криміногенних територіях.

Організація заходів захисту починається з опрацювання концепції, заснованої на захисті навчаються і викладачів. Вона має на увазі рішення певних завдань, головними з яких є:

  • забезпечення захисту дітей, вчителів та персоналу при можливих зазіханнях всередині приміщення і на прилеглій території;
  • контроль дотримання порядку і внутрішніх правил навчального об'єкта;
  • забезпечення збереження матеріальних цінностей школи або вузу, а також власності учнів, вчителів та персоналу.

Розроблена концепція узгоджується з керівником ВНЗ або директором школи і з персоналом, відповідальним за безпеку закладу. Якщо в школі або вузі не передбачена така посада, то це завдання покладає на себе начальник охорони від найманої організації.

Для максимально ефективної системи безпеки повинні бути розроблені певні механізми взаємодії. В офіційній документації докладно фіксуються базові положення з надання заходів безпеки об'єкта, включаючи положення про пропускний режим, інформацію для персоналу закладу і учнів по роботі служби охорони, а також інструкції щодо запровадження режиму безпеки.


Спектр охоронних заходів в навчальних закладах h2>

Основним заходом щодо забезпечення безпеки є організація постів і відеоспостереження. Для цього територія класифікується по зонах ризику, і виявляються місця з підвищеною небезпекою. У навчальному закладі застосовують такі заходи безпеки:

  • установка системи відеомоніторингу;
  • пост охорони при вході в заклад;
  • обхід будівлі і території;
  • опечатування приміщень та встановлення сигналізації.

Для установ з кількістю людей менше 500 чоловік задіюється двоє патрульних, один начальник зміни і один оператор з відеоспостереження. Охоронець, який заступив на службу в нічний час, може робити 4-годинний відпочинок. Служба проходить доба через три. Жінки-патрульні більш уважні і краще розуміють в дитячій психології, а на посту охорони ставлять добре підготовленого чоловіка.


Охоронна компанія "ТопГард" - заслужений лідер на ринку послуг захисту і безпеки

Компанія "ТопГард" - лідируюча недержавна організація на ринку послуг захисту і безпеки, якій довіряють великі організації, торгові центри і державні структури на світовому рівні. Вже понад 20 років компанія надає оптимальне рішення кожного замовника по організації систем захисту.

Компанія впровадила обгрунтовану політику цін на охоронні послуги, тому окремим замовникам пропонуються знижки або фіксована вартість послуг. Замовити послуги охорони можна для Києва і інших обласних центрів України.

Компанія "ТопГард" - надійний захист в самих непередбачених ситуаціях з повною конфіденційністю.