Охорона спортивних заходів

Спортивні заходи, якщо взяти, наприклад, Київ, досить масові події. Особливо, якщо ми говоримо про командні види спорту. Найчастіше, повболівати за свою улюблену команду, наприклад, футбольну, на стадіоні в Києві, на матчах збираються десятки тисяч уболівальників. Те ж саме трапляється і в палацах спорту, коли виступають відомі боксери, борці, команди баскетболістів і т.д. Емоції під час таких змагань напружені до межі, що часто призводить до небажаних наслідків, як для організаторів таких подій, так і для дуже впливових гостей, яким не чужий спортивний азарт. Крім того є ще й спортивні події, як забіги, марафони, велопробіги, запливи, в яких беруть участь тисячі звичайних людей.

Охоронна компанія, яку організатори залучають для забезпечення безпеки таких подій, бере на себе величезну відповідальність, тому повинна мати відповідний штат, високий потенціал, компетентних співробітників і злагодженість в роботі.


Особливості охорони спортивних заходів

Охорона спортивних заходів та змагань залежить від кількості і розміру об'єктів, прилеглих до них територій, кількості запланованих відвідувачів та важливості заходу. Відповідно, і ціна охорони такого спортивного заходу не може бути низькою, адже крім охорони стадіону, як цілісного об'єкта, охоронна компанія відповідає ще й за безпеку відвідувачів (того ж футбольного матчу), ВІП персон, які вирішили його подивитися і т.д.

До початку проведення заходу охоронною фірмою розробляється індивідуальний план і вивчається специфіка території та об'єктів. На підготовчому етапі охоронці виявляють потенційно небезпечні зони і запам'ятовують всі входи і виходи. В обов'язковому порядку до початку проведення змагань проводиться огляд об'єктів і території на предмет підозрілих вибухонебезпечних речовин. Також особлива увага приділяється опрацюванні сценаріїв:

 • терористичних актів;
 • надзвичайних ситуацій;
 • порушень громадського порядку;
 • матеріального збитку від дій зловмисників;
 • замахів на учасників або високопоставлених осіб.
 • Опрацювавши дані питання, формуються основні завдання по комплексу заходів безпеки.

  Для прикладу, візьмемо проведення футбольних чемпіонатів, так як футбольні фанати - одні з найактивніших, емоційних і, найчастіше, одні з найагресивніших. Вони або розділяють радість перемоги своєї команди, або гіркоту поразки. Дуже важливо, щоб ці емоції не завадили іншим учасникам свята.

  З огляду на велику кількість людей на таких подіях, їх можна віднести до категорії заходів з високим ступенем терористичних загроз. Над забезпеченням їх безпеки працює кілька організацій і відомств. Це і охоронна компанія, і СБУ, і поліція, і служба державної охорони. Відповідно, вимоги до рівня взаємодії дуже високі. При цьому захід не повинен бути мілітаризованим, - свято має залишатися святом. Тому гості заходу будуть зустрічатися зі співробітниками охорони лише в ряді локацій, таких як територія входу, контрольні рамки, зона відпочинку і розваг, технічні зони, місця ВІП персон.

  Чого, як правило, гості не побачать. Вони не побачать довгої і кропіткої (іноді, багатомісячної) підготовки, необхідної для проведення такого заходу; роботу технічних служб, що займаються безпекою; вони не побачать і поліції в безпосередній зоні проведення заходу (хіба, що в екстрених випадках).

  Нюансом таких великих спортивних заходів є те, що всередині зон, займаних відвідувачами, охорона реагує лише на незначні порушення, і, по суті, є комунікатором з правоохоронними органами. На грубі правопорушення реагує поліція і СБУ, у яких є всі законні права припиняти подібні дії найжорсткішим чином, так як, повторимося, подібні великі спортивні заходи є зоною підвищеної уваги через високу можливості терористичних загроз.

  Основними завданнями охорони є:

 • контроль пропускного режиму;
 • забезпечення контролю прилеглої території та периметра;
 • контроль громадського порядку, збереження майна;
 • організація заходів щодо антитерористичних операцій і протипожежних дій;
 • припинення заворушень, бійок і недопущення проносу заборонених речовин і предметів;
 • організація внутрішнього контролю і перевірка персоналу до початку подій і після його закінчення;
 • огляд забутих речей;
 • взаємодія з правоохоронними структурами і передача їм правопорушників.


 • Кейс від «ТОПГАРД»

  У кейсі «ТОПГАРД» - забезпечення безпеки таких знакових заходів, як: Фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2018 (Київ), Eurovision-2017, 2018 (Київ), Євро-2012, 2018 (Київ), UEFA Super Cup 2015 (Тбілісі), Formula -1, 2015 (Малайзія), ефіри телепередач «Голос країни» та «Голос діти» на телеканалі «1 + 1». Ми контролювали безпеку і пропускний режим за допомогою стаціонарних і портативних металодетекторів на концертах, семінарах, бізнес-форумах, з'їздах, самітах, які проводилися на території готелів «Хаятт Рідженсі», «Hilton», «Fairmont Grand Hotel», «Хрещатик» та ін.

  "ТОПГАРД" неодноразово забезпечувала охорону на стадіоні «Олімпійський» в Києві, а також на стадіонах Донецька, Харкова, Львова. Ми маємо досвід у забезпеченні безпеки заходів з великим числом відвідувачів також і на таких локаціях, як Міжнародний виставковий центр, КВЦ «Парковий», Палац Спорту, Палац Україна і т.д. «ТОПГАРД» є партнером ФІФА та УЄФА щодо забезпечення охорони футбольних матчів європейського рівня. Крім того, «ТОПГАРД» визнаний однією з кращих міжнародних охоронних компаній щодо забезпечення масових заходів.

  Секрети успіху в охороні спортивних заходів від «ТОПГАРД»

  У чому таємниця успіху, і, що ж необхідно, щоб ваше свято спорту пройшов успішно, а його безпеку був би на вищому рівні. Наша відповідь проста - висококласна команда, потенціал, компетентність, досвід і необхідні ресурси. Наведемо приклад, як організовує охорону великого спортивного заходу охоронна компанія «ТОПГАРД», один з лідерів серед недержавних охоронних компаній в Україні.

  Всі співробітники компанії працюють в злагоджених командах, які беруть участь на різних етапах у виконанні забезпечення безпеки спортивних заходів. Менеджмент. Підготовка до забезпечення безпеки на таких масових заходів у компанії «ТОПГАРД» починається з залученням висококласного досвідченого менеджменту ще на стадії переговорів. З організаторами вони промовляють всю структуру проведення заходів, дати, визначаються локації, на яких за кілька днів до події встановлюється необхідне обладнання, завозяться продукти харчування, рекламна продукція і т.д.

  HR і служба управління кадрами. Як правило, охорона таких масштабних заходів вимагає великої кількості охоронців. Наприклад, при проведенні фіналу Ліги Чемпіонів в Києві від компанії «ТОПГАРД» було задіяно близько 300 співробітників охорони. При проведенні ЄВРО 2012 в Україні «ТОПГАРД» забезпечила організаторів 1200-ми охоронцями в п'яти містах України, де проводилися ігри фінальної частини чемпіонату. Зауважимо, що задіяні були не просто люди, а персонал з різним рівнем компетенції, з різним рівнем оплати та для виконання різних функцій. Але всі вони мали відповідний досвід для виконання тих завдань, які їм делегувалися організаторами. Були представлені різні групи: охорона постів, охоронці, силові групи і т.д.

  Охоронці. У будь-якому заході такого класу, крім забезпечення загальної безпеки потрібно забезпечити і команди представників змагаються сторін. Це може бути особиста охорона ВІП гостей, глав компаній, високопоставлених організаторів змагань, офіцери безпеки для команд або окремих учасників змагань.

  Резерви. З огляду на, що на великих змаганнях присутня велика кількість людей, в зонах нерідкі випадки, коли необхідні зміни конфігурації охорони. Крім того, як правило, в момент проведення змагань, ми маємо заявки від учасників про надання послуг з особистої безпеки, так як хтось із ВІП гостей, присутність, якого не планувалося, все-таки вирішив відвідати захід.

  Іноді, для того щоб якось заощадити на послугах із забезпечення безпеки, організатор наймає для охорони певних зон компанію з персоналом, у якого низька кваліфікація і компетентність, але яка бере дешевизною і кількістю охоронців. Практика показує, що кількість не замінить якість, а більше, це не означає краще. Тому, в деяких випадках організатору доводилося міняти таку охорону, і, відповідно, нести додаткові витрати. Для таких випадків у «ТОПГАРД» і існує резервна команда, число якої становить 10% від усього персоналу, який бере участь в охороні заходу.

  Команда технічної підтримки. В її завдання входить: забезпечення інших команд стійким двоканальним зв'язком; забезпечення технічними засобами в зонах реагування - різноманітними датчиками і камерами відеоспостереження.

  Парамедики. У таких заходах централізовано використовуються медичні служби, - державні або недержавні, але часто представники замовника (або замовників) хочуть безпеки на своїх локаціях локально і автономно, наприклад, локація спонсорів або команди. Вони хочуть, щоб домедичну допомогу було надано максимально швидко, в разі виникнення екстрених ситуацій. «ТОПГАРД» забезпечує таку допомогу і надає необхідне обладнання в місцях таких локацій, коли на них перебувають люди. Вони знаходяться на локаціях в черговому режимі.

  Забезпечення і логістика. В їх обов'язки входить належним чином екіпірувати велике число співробітників безпеки, прорахувати маршрут і вчасно доставити їх до об'єкта охорони, організувати їх харчуванні і т.д.

  Менеджмент управління. Це люди, які безпосередньо спілкуються з клієнтом, знають всю картину в деталях, - що відбувається і на яких локаціях. Крім того в кожній зоні, що охороняється, є і локальний офіцер безпеки, на якого замкнуті всі процеси по організації безпеки в його локації. Коригувати його роботу може менеджмент управління.

  Транспорт. Є ще одна складова - транспортна. Як правило, коли проходять такі спортивні свята, навіть в агентствах з прокату автомобілів транспорт - в дефіциті. За часів таких заходів формула «взяти машину напрокат і під'їхати», як правило, не працює. Причина може бути і в трафіку, і в парковці, і в незнанні міста, і у відсутності досвідченого водія. «ТОПГАРД» має потенціал, щоб впоратися і з цією проблемою. Це можуть бути мікроавтобуси для техперсоналу, автомобілі економ-класу для інших груп замовника, аж до авто бізнес-класу і броньованих машин з водіями і охоронцями для ВІП персон.

  Таким чином, для того, щоб ефективно провести захід в плані забезпечення його безпеки, необхідне проведення колосальної роботи. (Тому і ціна за охорону подібного спортивного заходу, і тим більше, в Києві, не може бути низькою). Іноді така робота починається за рік до здійснення самого заходу. За кілька місяців до початку івенту, воно проговорюється більш детально.

  І перед самим заходом опрацьовується остаточний сценарій, в якому визначаються локації, остаточна кількість людей, які будуть зайняті в забезпеченні безпеки події, встановлення необхідного обладнання та механізми комунікації.

  Якщо найнята охоронна компанія відповідає всім вимогам, викладеним вище, то замовник має всі шанси провести свій захід на належному рівні.

  Рекомендовані листи

  • Сертификат на соответствие качеству услуг ISO 9001:2015
  • Компания года 2018
  • Рекомендательное письмо Avon
  • Рекомендательное письмо 1+1
  • Рекомендательное письмо UEFA EURO 2012
  • Рекомендательное письмо ARGO
  • Рекомендательное письмо Louis Vuitton
  • Рекомендательное письмо Publicis Group

  подивитись усі рекомендовані листи