Охоронні послугиПідбір та навчання тілоохоронців

Підбір та навчання тілоохоронців

Підбір та навчання тілоохоронців в компанії ТопГард

Київ – це не лише столиця України, а її фінансовий та політичний центр. Місто, в якому проживає більшість фінансово успішних людей, людей, які володіють владою або обіймають досить високі посади в парламенті та урядових структурах. І, це не таємниця, такі люди мають ворогів: від простих хуліганів до представників організованих кримінальних угруповань. У таких випадках більшість перерахованих вище людей і вдаються до послуг охоронців.Проблеми вибору

Раніше, до появи інтернету та професійних приватних охоронних компаній, особистих охоронців замовнику зазвичай рекомендували друзі чи колеги з бізнесу. Якщо ви були VIP-персоною державного масштабу, то охоронцями вас забезпечувала держава. (До речі, тоді більшість начальників власної безпеки, як і співробітників підрозділів особистої охорони, набирали з відомчих охоронних структур, пропонуючи більшу зарплату та найкращі умови).

І, якщо ваш найближчий помічник, який згодом, зазвичай ставав начальником служби безпеки вашої компанії, підбирав людей для охорони вас чи вашої сім'ї, то перше, на що він звертав увагу – довіра до людей, яких він набирає і, здебільше, особиста давнє знайомство з ними, як то: служили разом, далекий чи близький родич тощо. І це вже добре, тому що особиста рекомендація підтверджує лояльність та певні навички та наскільки можна цій людині довіряти.

Але є й зворотний бік медалі: найчастіше, по-людськи важко вимагати від добре знайомої тобі людини виконання всіх поставлених завдань, незручно звільнити її за якісь недоліки у роботі. Залишається відкритим і питання підготовки цієї людини, оплата її роботи, оскільки родинні або майже родинні зв'язки зводять нанівець створення повноцінної системи охоронних послуг.

Якщо людина все-таки вирішила, що їй потрібна особиста охорона, то причини у неї для цього є, і досить вагомі. Це і загрози особистого характеру, і питання щодо ведення бізнесу, або просто за своїм статусом він, або його сім'я, можуть бути просто жертвами протиправних дій, починаючи від шантажу, і, закінчуючи викраденням з вимогою викупу або надання їм якихось послуг, яких нам невідомо. Але, витрачаючи до кількох десятків, а то й сотень тисяч доларів на рік на свою охорону, він знає, для чого це робить, і хоче натомість мати високу гарантію своєї безпеки. 

Поради від ТопГард

Якщо ви звернулися до професійної охоронної агенції класу ТопГард, вам запропонують наступні опції:

 • підбір персоналу "під ключ";
 • надання охоронної послуги із персоналом охоронної компанії;
 • підтвердження (або спростування) професіоналізму тих людей, яких ви вибрали для цієї роботи, включаючи їхню дієздатність та компетенцію.

Як вибирають персонал у компанії ТопГард. Ці аргументовані поради реально допоможуть зробити правильний вибір.

Перший етап – перевірка резюме кандидата за тими пунктами, які там прописані; перевірка її фізичної підготовки. Як правило, всі кандидати раніше займалися якимось видом спорту, що дуже вітається замовником. Для цього кандидата запрошують на спортивну базу ТопГард, де є три зали: для боксу, ММА та зал спеціальної силової діагностики. Буквально, за одне тренування стає очевидним стан його здоров'я на сьогоднішній день та підтвердження рівня заявлених ним навичок.

Другий етап – співбесіда з військовим психологом, добре знайомим з охоронною тематикою, як забезпечення особистої безпеки. Зазвичай це триває 3-4 години. І, як правило, на цьому етапі видно, наскільки кандидат є компетентним у своїй професії; наскільки заявлені ним знання та вміння відповідають тому, що бачить психолог.

Третій етап - психологічні тести. Якщо кандидат якимось чином пройде перший етап і співбесіду, то на нього чекає тестування. Це три психологічні тести. Вони розроблені під конкретну позицію, яку наймається людина. Тести проводяться в онлайн режимі у зручному для кандидата місці. Їх тривалість варіюється від 2-х до 4-х годин, при цьому кандидат може робити перерви. Варто врахувати і той фактор, що ці тести з точністю до 95% розкажуть правду про певні здібності людини і чого від неї чекати на конкретній посаді.

Четвертий етап – практичне підтвердження тих навичок, за які йому згодом платитимуть гроші, підтвердження заявлених ним здібностей. Кандидат запрошується на полігон, де проходить стрес-тести зі стрілецької підготовки; уміння надавати першу медичну допомогу собі та іншим; навички роботи з засобами пожежогасіння; вмінню організувати евакуацію у задимленому приміщенні тощо. Усе це фіксується відео. І після проходження всіх етапів виноситься рішення.

Клієнт отримує вердикт на здобувача місця:

 1. Висновок психолога-офіцера безпеки та відео самої співбесіди.
 2. Аналіз психологічних тестів.
 3. Результати практичних занять: полігон, медицина, функціонал, причому, теж з відеофіксацією.

Клієнт може переконатися в рівні підготовки людини, якій він збирається платити гроші і найняти на роботу.

Виходячи з практики компанії ТопГард, більшість замовників після отримання результатів перевірки відмовляються від послуг кандидата на місце. Але відмовляються вже, виходячи з аргументів, а не з натхнення. За невеликі гроші клієнт (замовник) отримує чітке бачення компетенції вчорашнього кандидата, і радий тому, що, наприклад, вчасно відмовився від послуг людини, яка не відповідає вимогам, що висуваються.

Чи є альтернатива?

Розберемо момент, коли людина вибрала для своєї охорони співробітників, наприклад, державної охоронної структури «Титан». По-перше, це буде дорого. Пояснювати дорожнечу послуг будуть наявністю зареєстрованої нарізної зброї та офіційним на неї дозволом. Проблеми вони можуть вирішувати, користуючись підтримкою державних структур. Тобто клієнту скажуть: «Не хвилюйся, все буде гаразд. Держава – з нами». Що ж, буває.

У різних охоронних держструктурах є хлопці, які до фанатичності люблять свою роботу та все життя займаються тим, що розвивають свої навички. Але, як правило, до автоматизму доводять лише деякі з них, як стрілянина або рукопашний бій. На розвиток інших не звертають стільки уваги, скільки потрібно. Крім того, необхідна злагодженість, якщо працює група, наприклад, водій і охоронець. І нестача компетентності одного може досить негативно вплинути на роботу всієї групи.

Повертаючись до вже описаної ситуації, у таких випадках таку охорону беруть за порадою чи рекомендацією колег та друзів, з якими людина не рватиме стосунків. А ось належної охорони він не отримає, тому що вона не підбиралася відповідно до його вимог, і часто не має можливості якісно та злагоджено впоратися з тим чи іншим завданням! До речі, у плані злагодженості допомогти може компанія ТопГард, яка для її відпрацювання раз на місяць проводить спеціальні тренінги.

Ще одна, і досить численна, категорія клієнтів – це люди, які довгий час користуються послугами тих самих людей: водіїв, охоронців, водіїв з функцією охоронців тощо. Багато років тому вони, будучи на зорі свого зростання, найняли їх і продовжують з ними працювати. Їм довіряють, і вони цю довіру виправдовують. Але часи змінюються, і за 10 років функціональні обов'язки охорони зазнали великих змін.

Сьогодні, коли в країні йде війна, охорона має бути більш жорсткою та кваліфікованою. Ймовірно, 10 років тому це були чудові хлопці, але їхній соціальний статус сьогодні змінився: хтось одружився, у когось уже третя дитина в сім'ї тощо. І якщо у вибудованій вами системі охорони немає місця для контролю її розвитку та постійної підготовки, то, швидше за все, на належному рівні цієї підготовки не буде. З різних причин. Наприклад, людина вирішила заощаджувати і замість двох змін охорони залишила одну, яка працює по 5-6 днів на тиждень. Тобто, у таких випадках не слід сподіватися на те, що охоронці регулярно підтримуватимуть свою форму та рівень підготовки.

Післямова

Якщо ви вирішили найняти собі охорону або створити службу охорони в компанії, не забудьте зробити наступне:

 • прийняти до уваги тестову інформацію про кандидатів та рекомендації щодо підбору персоналу, отримані від компанії ТопГард або подібних охоронних структур такого ж рангу;
 • якщо персонал вже набраний, то розробити систему підготовки на довгостроковій основі;
 • раз на півроку відслідковувати зростання підготовки та навичок своєї служби безпеки або особистої охорони, пройшовши тести в компанії ТопГард чи подібній до неї структурі.

Рекомендаційні листи

 • Сертификат на соответствие качеству услуг ISO 9001:2015
 • Компания года 2018
 • Рекомендательное письмо Avon
 • Рекомендательное письмо 1+1
 • Рекомендательное письмо UEFA EURO 2012
 • Рекомендательное письмо ARGO
 • Рекомендательное письмо Louis Vuitton
 • Рекомендательное письмо Publicis Group

Переглянути всі рекомендаційні листи

Відповіді на запитання, що часто ставляться:
Чому компанія TopGuard - №1 у своїй сфері?🤔
Наша фірма має 20-річний досвід та єдина недержавна структура в Україні, професіоналам якої довіряють забезпечення безпеки перших осіб світової політики. ✅
Які послуги надаєте? ✅
Перелік послуг компанії з охорони:
  • Фізична охорона обектів будь якої складності.
  • Охорона масових заходів, івентів, бізнес- конференцій, концертів.
  • Броньовані авто та персональна охорона.
  • Охорона та супровід цінних вантажів.
  • Розробка,монтаж та обслуговування систем контролю доступу, сигналізацій та відеоспостереження.
  • Оренда авто з водіем або без.
  • Тренінги першої домедичноі допомоги.
  • Тренінги самозахисту зі зброєю.
  • Захист приватності. Виявлення та знешкодження засобів стеження та прослуховування.
  • Групи швидкого реагування.
  • Безпековий супровід фінансових угод.
  • Юридичний супровід. Адвокати.
  • Підбір, перевірка, навчання професійного персоналу першого кола безпеки.( охоронці, водіі, менеджери, секретарі, няні, повара, клінінг…)
А також: технічні послуги, юридичні послуги, оренда автомобілів з водієм.✅
Як отримати консультацію? ✅
Отримати консультацію від фахівців можливо через:
 • онлайн-чат
 • форму зворотнього зв'язку на сайті
 • e-mail - [email protected]
 • за телефонами: (050) 376-09-02, (044) 344-68-34✅
Якою мовою ви б хотіли читати
все-все на сайті TopGuard?
Українською
Російською