КориснеОхорона шкіл: діти під захистом!

 

Охорона шкіл: діти під захистомПо телевізору мало не кожен день показують кадри, зняті в школах, коли учні приходять зі зброєю, коли хтось із старшокласників поширює наркотики або коли школярі б'ють однокласників. Показане з летальними випадками буває здебільшого за кордоном, але ситуація в вітчизняних школах не набагато краща.


Безпека в школі

У 2014 році Росію, Україну, Білорусь охопив жах після того, що сталося в московській школі, коли десятикласник приніс зброю на територію школи, стріляв в учителя, поліцейських, тримав однокласників в заручниках. Хлопця визнали неосудним, однак, того що трапилося можна було уникнути, якби на чергуванні в школі був охоронець або камери відеоспостереження, які могли б зафіксували зброю. Імовірність запобігання трагедії могла бути досить значною, якби безпеку в школі забезпечували охоронні фірми.

Небезпеку краще визнавати і прийняти, ніж робити вигляд що й так усе добре або сподіватися що небезпека мине стороною. Потім буде набагато болючіше, якщо станеться щось непоправне, особливо в разі недбалої бездіяльності. За це, доречі, теж є відповідальність. Батьки, котрі відправляють дітей до садочків або школи, перш за все, повинні думати про їхню безпеку, але не просто міркувати, а допомагати в його організації. Адміністрація школи іноді самостійно приймає рішення про послуги охоронних фірм, але це питання можуть підняти і батьки.

Без охорони ніхто не помічає, хто заходить в школу вдень, куди виходять учні, що вони роблять на перервах. Підлітки можуть курити і навіть пробувати легкі наркотики, старшокласники іноді вимагають гроші у маленьких школярів, які не здатні постояти за себе. Безпека в школах може не тільки вирішувати такі завдання, які можна узагальнити сказавши про захист школярів під час навчання, а й підвищити успішність. Спитаєте, як? Хо ча б тим, що після введення контрольно-пропускного режиму в школі, просто так "злиняти" з уроків вже не вийде. А батьки будуть завжди в курсі де їхнє чадо.

Вночі виникає інша небезпека - збереження шкільного майна. Комп'ютери та оргтехніка часто приваблюють злодіїв, а хулігани можуть розмалювати стіни, паркани, б'ють вікна і палять споруди. Такі п'яні компанії або професійні злочинці небезпечні тим, що навіть дідок, котрий сидить вночі на вахті навряд чи зважиться зупинити порушників, та й зробити він зможе не багато, як би навіть, й наважився.

Охорона шкіл - це загальнодержавне питання. Але наразі чиновники відклали його у "довгий ящик", тому за справу часто береться адміністрація шкіл або садків спільно з батьками. Зазвичай виникає ініціатива залучити послуги охоронних фірм, які давно займаються безпекою приватних шкіл і дитсадків.

Варіанти організації охорони

Для посилення безпеки школи і учнів можливо організувати кілька варіантів охорони:

 • Денна. Фізична охорона для школи, яка буде працювати вахтовим методом у світлий час доби під час уроків;
 • Цілодобова. Автономна сигналізація або цілодобовий пост охорони в школі. Можлива установка датчиків і відеоспостереження.

При денному варіанті охорони школи фізична охорона діє, в залежності від ситукації за різними сценаріями забезпечення порядку і безпеки.

Для контролю за учнями, що входять в школу відвідувачами не потрібен величезний спецназівець, обвішаний бронею і травматичною зброєю. Він, скоріше, буде лякати школярів, а злочинці знайдуть інший шлях. Для патрулювання школи, двору, охорони майна досить літнього чоловіка (це буде дешевше ніж молодий), який у разі великої небезпеки може скористатися тривожною кнопкою для виклику допомоги. Літній спокійний охоронець буде викликати довіру у молоді, а хороша фізична форма і деякі спецзасоби типу газового балончика дозволять йому протистояти хуліганам.

Можливий варіант залучення відразу двох охоронців різної статі. Жінка-охоронець простіше знайде спільну мову з хлопчиками, а чловік навпаки. Робота в парі допоможе охоронцям дотримувати пропускний режим в школі і патрулювати територію. Співробітник, який постійно перебуває в школі, повинен, крім спортивної підготовки, повинен бути комунікабельним, розуміти дитячу психологію, а також вміти миттєво приймати важливі рішення. Якщо охорона буде проводитися цілодобово, краще підійде молодий співробітник, тому що навантаження охоронника зросте.

Для цілодобової охорони територія обладнується спецзасобами або охоронник регулярно робить обхід території, що не так ефективно.

Територію школи можна оснастити датчиками і відеокамерами. Приміщення в котрому знаходиться дорога техніка підключають до сигналізації. Ці заходи дадуть повний контроль над периметром всередині і зовні будівлі в темний час доби. Також можна встановити тривожну кнопку, яка в разі потреби викликає групу швидкого реагування. Випадки бувають різні і може бути, що часу дзвонити кудись не буде, а натискання тривожної кнопки - справа пари секунд. Натискати її охоронець буде у виняткових випадках, коли після оцінки загрози охоронець зрозуміє що сам не впорається.

На сьогоднішній час також активно обговорюється питання щодо встановлення відеоспостереження в школах. З технічної точки зору це не представляє ніяких проблем, проте з юридичної сторони, закон має ряд "підводних каменів"що протидіють цьому.Відповіді на запитання, що часто ставляться:
Чому компанія TopGuard - №1 у своїй сфері?🤔
Наша фірма має 20-річний досвід та єдина недержавна структура в Україні, професіоналам якої довіряють забезпечення безпеки перших осіб світової політики. ✅
Які послуги надаєте? ✅
Перелік послуг компанії з охорони:
  • Фізична охорона обектів будь якої складності.
  • Охорона масових заходів, івентів, бізнес- конференцій, концертів.
  • Броньовані авто та персональна охорона.
  • Охорона та супровід цінних вантажів.
  • Розробка,монтаж та обслуговування систем контролю доступу, сигналізацій та відеоспостереження.
  • Оренда авто з водіем або без.
  • Тренінги першої домедичноі допомоги.
  • Тренінги самозахисту зі зброєю.
  • Захист приватності. Виявлення та знешкодження засобів стеження та прослуховування.
  • Групи швидкого реагування.
  • Безпековий супровід фінансових угод.
  • Юридичний супровід. Адвокати.
  • Підбір, перевірка, навчання професійного персоналу першого кола безпеки.( охоронці, водіі, менеджери, секретарі, няні, повара, клінінг…)
А також: технічні послуги, юридичні послуги, оренда автомобілів з водієм.✅
Як отримати консультацію? ✅
Отримати консультацію від фахівців можливо через:
 • онлайн-чат
 • форму зворотнього зв'язку на сайті
 • e-mail - [email protected]
 • за телефонами: (050) 376-09-02, (044) 344-68-34✅
Якою мовою ви б хотіли читати
все-все на сайті TopGuard?
Українською
Російською