Основні види фізичної охорони
Основні види фізичної охорони

Фізична охорона — один із найбільш ефективних способів забезпечити безпеку об’єкта або конкретної особи. Хоча сучасні технічні системи безпеки і вважаються більш надійними, але все ж таки вони поступаються професіоналам. Лише фахівець здатен аналітично думати, приймати нестандартні рішення, відвертати увагу на себе і діяти ще до того, як інцидент відбудеться.

Фізична охорона розподіляється на види в залежності від того, що або кого саме потрібно захищати: фізичну особу, об’єкт, територію, цінний вантаж.

Особиста охорона


Особиста охорона

Тілоохоронець охороняє фізичну або юридичну особу 24 години на добу і супроводжує її повсякчас. Професіональний тілоохоронець має достатню витривалість, силу, уважність та швидку реакцію. Він здатен миттєво реагувати на небезпеку, вміє планувати і прораховувати можливі загрози. При співпраці з юридичними особами відповідальність значно вища, оскільки позаштатні ситуації виникають частіше.

В обов’язки особистого тілоохоронця входить не лише захист фізичної або юридичної особи, але і дотримання цілковитої конфіденційності. Це важливий момент, оскільки охоронець знаходиться з клієнтом постійно, тому мимоволі стає свідком особистих розмов, зустрічей, домовленостей.


Охорона об’єктів

Які об’єкти потребують охорони:

  • приватні (будинки, квартири, котеджі);
  • бізнес-об’єкти (магазини, ресторани, торгові центри, готелі і т.д.);
  • офіси та адміністративні заклади;
  • підприємства;
  • школи, коледжі, вищі навчальні заклади;
  • воєнні та спеціальні об’єкти.

Кількість людей у команді, засоби захисту підбираються залежно від типу об’єкту. Правильно підібрана команда здатна захистити будь-яку будівлю або підприємство від незаконного проникнення, актів вандалізму, псування або крадіжок майна.

Фізична охорона забезпечує не лише охорону об’єкта та цінного майна в ньому, але і підтримує необхідний рівень безпеки персоналу.

Охорона масових заходів


Охорона масових заходів та об’єктів з пропускною системою

Футбольні матчі, концерти, міські ярмарки, мітинги та інші масштабні масові заходи потребують контролю з боку охоронних служб. На таких заходах потрібно слідкувати за безпекою та порядком, бо кожної миті під загрозою знаходяться десятки, а інколи і сотні тисяч людей.

Охоронна служба забезпечує громадський порядок, пожежну безпеку, пропускний режим, фейсконтроль, перевіряє людей на наявність холодної та вогнепальної зброї.

На об’єктах з пропускною системою працівники охорони пропускають людей через відповідний пункт та постійно слідкують за периметром всієї довіреної їм території.

Охорона вантажу, транспорту, перевезень


Охорона цінних вантажів

Охоронна команда супроводжує цінні вантажі на залізничному та автомобільному транспорті.

Супроводження охороною враховує складання оптимального маршруту руху транспорту, розрахунок термінів доставки та часу зв’язку з диспетчером контрольного пункту, узгодження механізму прийому-передачі вантажу, визначення місць відпочинку водія та заправки пальним. При розрахунку всіх нюансів транспортування враховуються в першу чергу особливості вантажу й тип транспорту.


Переваги фізичної охорони

У цього виду захисту фізичних, юридичних осіб, майна та об’єктів є низка переваг:

  • наявність особистого бодігарда або охоронця на території об’єкта відлякує дрібних правопорушників;
  • оперативна реакція охоронця на загрозу ще до того, як будуть реалізовані злочинні наміри;
  • фізична охорона незамінна на пропускному пункті, де важливий саме людський фактор (перевірка особистих речей, фейсконтроль);
  • лише спеціаліст здатен забезпечити повноцінну охорону вантажоперевезень.

Аби покращити можливості працівників охоронної групи їх забезпечують технічними засобами захисту: механічними (шлагбауми, турнікети, ворота та ін.), електронно-технічними (сигналізації, системи пожежогасіння, тривожні кнопки), системи оперативного зв’язку (рації, домофони, СКУД).

Висновки. При виборі охоронця або тілоохоронця звертайте увагу на фізичні дані та навички людини. Стандартно це фізично міцні чоловіки у віці до 40-55 років, які мають досвід користування спецзасобами захисту та зв’язку. Для відповідних завдань наймають людей, які мають спортивний розряд, досвід роботи у силових структурах, вміють водити автомобіль та володіють різними видами зброї.

В охоронній компанії «ТопГард» працюють фахівці з безпеки з відмінним досвідом забезпечення охорони, які пройшли через різні ситуації й точно знають як потрібно діяти, коли буде загроза. Ми постійно навчаємо й підвищуємо кваліфікацію персоналу, щоб з Вами працювали лише професіонали.

З нами можна бути спокійними і впевненими у збереженні майна, об’єктів, вантажів і навіть життя.