Охорона, фахівці з розмінування, роботи, швидка допомога і пожежні підрозділи.

Гуркіт вертольотів над головами у здивованих киян, вибухи, розбиті стекла, виття сирен спецмашин, - загалом все, як в хорошому голлівудському бойовику. Правда до кіно дана дія не має ніякого відношення.

Просто в Києві Антитерористичним центром при Службі безпеки України проводилися планові тактико- спеціальні антитерористичні навчання. За легендою, атаці « терористів » піддалися одночасно кілька об'єктів у центрі Києва: Посольство держави Ізраїль, а так само деякі об'єкти, що охороняються міжнародної охоронною компанією «ТопГард» ( TOPGUARD SECURITY ) - Центральна Синагога на вулиці Шота Руставелі та Дитяча Єврейська школа на проспекті Ватутіна.

Завдання подібних навчань - практичне відпрацювання елементів силової фази навчальної антитерористичної операції в умовах міста, припинення можливого терористичного акту і мінімізація її наслідків.

У навчаннях взяли участь спецпідрозділу СБ України, МВС України, Збройних Сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій і штатні співробітники охорони компанії « ТопГард », що несуть службу на даних об'єктах. Безумовно, основну скрипку в навчаннях грали спецназівці Антитерористичного центру при Службі безпеки України, завдання ж всіх інших підрозділів зводилася до чіткого й швидкого виконання вказівок, поставлених координаційною групою центру. Для фахівців « ТопГард » це було зовсім не складно. По-перше, це були перші спільні навчання - не так давно спільними зусиллями СБУ, МВС і « ТопГард » відпрацьовували завдання щодо забезпечення безпеки ЄВРО 2012 на НСК « Олімпійський», а по-друге, багато ветеранів «Альфи » продовжили свою кар'єру в « ТопГард ». Тому партнерів за вченням і своїх колишніх колег наші хлопці розуміють, як кажуть, з півслова.

Дуже відрадно, що високу оцінку навчанням дали, як члени Міжвідомчої координаційної комісії Антитерористичного центру, так і представники іноземних партнерських спецслужб.

Посол Ізраїлю в Україні Реувен Дін Ель в інтерв'ю пресі сказав : «Я в захваті від роботи українських спецслужб. Тепер ми відчуваємо себе в безпеці. А розбите скло - це не проблема, викличемо скляра».

P.s. Варто відзначити, що за даними ЗМІ, минулого пан посол був офіцером ізраїльської розвідки «Моссад », тому про терор і антитерор може судити з професійної точки зору.

Останні новини
Нам довіряють