На даний момент такі охоронні системи периметрів використовуються як для захисту приватних будинків, так і для виробничих ділянок з великою територією.

Встановлення систем безпеки дозволяє вчасно виявити проникнення через огорожу, а завдяки невидимих датчиків (завдяки маскуванню) - можливість виявлення охоронної системи порушниками дуже ускладнюэться. Але найбільш ефективними є комплексні системи, в яких охорона периметру взаємодіє з іншими системами безпеки.

За своєю будовою системи охорони периметру складаються зі спеціальних датчиків, встановлених уздовж огорожі та контрольно-приймального обладнання.

Датчики, що використовуються для охорони периметру та системи основою яких вони є, можуть бути:

  • Ємнісні. Здатні вимірювати ємнісні характеристики дротяного загородження, які змінюються внаслідок дотику правопорушником або при його наближенні./li>
  • Радіохвильові. Подібні сповіщувачі застосовуються для монтажу бездротової охорони периметру, що дозволяє приховати наявність сигналізації від уваги сторонніх осіб. Принцип їх дії заснований на реєстрації створюваного електромагнітного поля при попаданні в нього людини. Ці збудження реєструються датчиками, після чого надсилається сигнал на контрольно-приймальний блок.
  • Вібраційні. Широко застосовуються для своєчасного виявлення спроб підкопів під загородженнями або їх руйнувань, завдяки уловлюванню різних вібрацій, які неодмінно при цьому виникають. Можуть використовуватися як для зварних сіткових конструкцій, так і для цегельних або металевих загороджень.
  • Радіопроменеві. Такі сповіщувачі використовують системи передавач-приймач. Посилають один одному спеціально сформований радіопромінь, при перериванні якого подається сигнал тривоги. Робота подібних датчиків не залежить від погодних умов і сторонніх випромінювань, а також від руху транспорту і осіб за межами контрольованої зони.
  • Інфрачервоні. Такі системи працюють на основі випромінювання інфрачервоних променів, які приймаються спеціальним приймачем. При попаданні в зону цього променя, відбувається його переривання і передавється сигнал про проникнення. Відрізняються малою зоною контролю.

Коли прокладання дротів з яких-небудь причин неможливе, бездротова охорона периметру особливо зручна, до того ж така система непомітна правопорушникам, що виключає можливість її обходження.