Одним з принципів класифікації систем охоронної сигналізації є спосіб передачі сигналу. На основі даного принципу розрізняють два типи сигналізацій: провідна та бездротова. Широким вибором моделей представлені на сучасному ринку обидва види. Відповідно, у покупця виникає закономірне питання: яку систему сигналізації віддати перевагу, провідну або бездротову.
Якщо ще кількома роками раніше багато хто б рекомендував провідні системи, зважаючи на більш привабливу вартість, підвищений рівень надійності, можливість встановлення датчиків на досить великій відстані від централі сигналізації, то сьогодні бездротова сигналізація грунтовно «освоїлася» на ринку безпеки і є повноцінним суперником провідних моделей.
Звичайно, це лише констатація факту, яка не вирішує проблему вибору. Адже вам необхідно приймати конкретне рішення. Для цього потрібно чітко розуміти всі плюси та мінуси обох видів систем охоронних сигналізацій.
Бездротова сигналізація
Бездротова сигналізація насамперед зацікавить того, хто не вважає, що тільки акуратно укладена мережа проводів може створити враження (і, звичайно, забезпечити на практиці) повної безпеки та стовідсоткової надійності. Для тих, кому не чужі нові рішення і хто віддає перевагу установці мінімуму обладнання за високої його ефективності, буде цікаво наступне.
Переваги бездротової сигналізації.
- Найменша кількість видимих елементів (естетичний аспект, важливий для тих випадків, коли ви, наприклад, тільки закінчили ремонт, і фраза «треба штробити стіну під прокладку кабелю» звучить як страшний вирок).
- Можливість оперативної зміни розташування обладнання. Це дуже зручно, якщо сигналізація встановлюється в офісі, квартирі, що тимчасово орендується, і т.д. При необхідності переїзду обладнання легко знімається і так само легко монтується на новому місці.
- Можливість комплексної роботи радіоканалів різних діапазонів, між собою та з іншими системами для передачі інформації (GSM-канал, оптоволокно та ін.)
- Простота установки. Не потрібні спеціальні навички, щоб самостійно встановити обладнання для сигналізації. Датчики підключаються швидко та легко.
- Економія на додаткових кріпленнях для монтажу обладнання (як відбувається у разі провідної сигналізації). Плюс – економія з допомогою самостійної установки. Вам не доведеться сплачувати за послуги спеціалістів з монтажу сигналізації.
- Незалежність від електроживлення. Робота бездротового датчика забезпечується автономним джерелом живлення. Таким чином, система сигналізації не відключиться у разі припинення подачі електроенергії, не буде схильна до перепадів в мережі. Як правило, термін автономної роботи батареї становить до 6 місяців разом із системою безперебійного живлення. Про наближення необхідності заміни батареї сповістить сигнал індикатора. У деяких системах також надсилається повідомлення на номер власника про те, коли потрібно замінити батарею.
- Надійний та ефективний спосіб передачі сигналу. Засобом передачі сигналу є радіохвилі, які розповсюджуються в різних напрямках і на надійній і поширеній частоті радіоканалу. Для радіосигналу не є суттєвими перешкодами стіни, меблі та інші об'єкти.
- Додатковий захисний ефект завдяки мініатюрному дизайну. Погодьтеся, що чим менше помітних деталей сигналізації, тим нижче шанси зловмисника прорахувати можливі «лазівки» для непомітного проникнення в приміщення, що охороняється.
- Можливість використання неординарних рішень. Наприклад, можна використовувати одну систему GSM-сигналізації для охорони відразу двох будівель (потрібно лише встановити в одному з приміщень центральний блок і поставити необхідні датчики). Це можливо завдяки дальності дії датчиків у районі 100 м. Це дійсно зручно, коли потрібно захистити не лише будинок, а й певні господарські будівлі.
- Можливість розширення функцій сигналізації. Це досягається встановленням додаткових датчиків (задимлення, температури, розбивання скла тощо) після їх реєстрації в центральному блоці сигналізації.
Недоліки бездротової сигналізації.
- Необхідність зміни батарей та заряджання акумулятора. Цей фактор абсолютно не критичний, тому він, скоріше, є незначною незручністю, а не явним мінусом сигналізації. Вам просто необхідно вчасно звернути увагу на сигнал індикатора.
- Деяке ослаблення радіосигналу під час проходження через фізичні перешкоди. Зниження діапазону дії сигналу може вплинути на якість системи сигналізації. Але цю проблему можна вирішити, встановивши підсилювач сигналу для бездротових датчиків. Таку необхідність слід розглядати з урахуванням специфіки конкретного об'єкта (матеріал та товщина стін, відстань між пристроями тощо).
- Вартість бездротових систем зазвичай вища, ніж провідні. Але це компенсується відсутністю необхідності платити за встановлення та кріпильні елементи.
- Схильність до радіоперешкод. Вона, хоч і невисока, але може іноді призводити до помилкових спрацьовувань (від чого, в принципі, не захищені провідні системи).
- Залежність від якості та радіусу покриття мережі GSM-оператора.
- Бездротова сигналізація, як правило, досить складна у ремонті.
Дротова сигналізація
Дротова сигналізація також широко застосовується в сучасних системах захисту різних об'єктів і має свої плюси та мінуси.
Переваги дротової сигналізації.
- Невисока вартість. При цьому враховуйте додаткові витрати на встановлення, якщо складний об'єкт. Але є готові комплекти для самостійної установки.
- Віддаленість датчиків від центрального блоку досягає до 400 м. Це важливо при установці сигналізації в будинках, де два і більше поверхів, а також на великих підприємствах чи складських приміщеннях.
- Фізичні перешкоди не перешкоджають передачі сигналу. Сигнал, як наслідок, стійкіший і надійніший. Особливо це актуально в галасливих цехах або місцях, де поруч прокладені лінії електропередачі.
- Відсутність заміни батарей. На випадок перебоїв у подачі електроенергії використовують джерело додаткового безперебійного живлення, яке може забезпечувати роботу системи до 3-6 місяців.
- Високий рівень ремонтопридатності
Недоліки провідної сигналізації.
- Можливі пошкодження кабелю. Зважаючи на те, що у передачі сигналу задіяний кабель, його пошкодження можуть знизити надійність передачі.
- Досить тривале відновлення. Може знадобитися кілька днів повне відновлення роботи системи. Наприклад, пошкоджений кабель у невідомому місці, а кабель завдовжки 100 метрів.
- Залежність електроживлення. Обрив проводів, перепади в подачі електроенергії можуть призвести до перебоїв у роботі сигналізації.
- Видимість для зловмисника. Грабіжники можуть навмисне пошкодити видимі елементи кабелю або розрахувати «зручні» шляхи проникнення.
Як бачите, обидва типи сигналізацій можуть ефективно здійснювати охорону Вашого майна. Але провідні сигналізації краще встановлювати на об'єктах, які плануються до тривалої експлуатації та під час проведення ремонту (квартира, будинок, дачний котедж). Можна закласти резервний кабель у разі розширення функцій сигналізації у майбутньому. Немає сенсу робити розгалужену систему сигналізації в офісі, який ви маєте намір покинути через місяць-два.
У тих же ситуаціях, коли втручання в конструкцію приміщення небажане або неможливе (зроблений ремонт, будинок зібраний з готових панелей, будівля стара і не витримає «впровадження» кабелю), відмінним рішенням стане бездротова сигналізація. До того ж, зручно те, що її можна встановити самостійно і в майбутньому буде простіше розширити.
ЗВЕРТАЙТЕСЯ:
- Фізична охорона обектів будь якої складності.
- Охорона масових заходів, івентів, бізнес- конференцій, концертів.
- Броньовані авто та персональна охорона.
- Охорона та супровід цінних вантажів.
- Розробка,монтаж та обслуговування систем контролю доступу, сигналізацій та відеоспостереження.
- Оренда авто з водіем або без.
- Тренінги першої домедичноі допомоги.
- Тренінги самозахисту зі зброєю.
- Захист приватності. Виявлення та знешкодження засобів стеження та прослуховування.
- Групи швидкого реагування.
- Безпековий супровід фінансових угод.
- Юридичний супровід. Адвокати.
- Підбір, перевірка, навчання професійного персоналу першого кола безпеки.( охоронці, водіі, менеджери, секретарі, няні, повара, клінінг…)
- онлайн-чат
- форму зворотнього зв'язку на сайті
- e-mail - [email protected]
- за телефонами: (050) 376-09-02, (044) 344-68-34✅